• KOŁA I OKRĘGI

• Na zdalnej lekcji matematyki uczniowie klasy 4a i 4b poznawali własności kół i okręgów. Uczyli się używać cyrkla, zaznaczać promień i średnicę. Rysowanie obrazków z okręgów i kół z użyciem cyrkla nie sprawiało uczniom żadnych problemów. Z ochotą tworzyli piękne rysunki.

• POWRÓT DO SZKOŁY UCZNIÓW KLAS 1-3

• Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z ogólnymi informacjami dotyczącymi powrotu najmłodszych uczniów do szkoły od 18 stycznia 2021 r. (załącznik 1)

Natomiast szczegółowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białogardzie obowiązujące od 18.01.2021 w okresie pandemii oraz indywidualny harmonogram, uwzględniający godziny przychodzenia i wychodzenia ze szkoły danej klasy a także wykaz sal lekcyjnych w których realizowane będą zajęcia znajdują się w e-dzienniku Librus Synergia w plikach szkoły.

• ZIMOWE DYKTANDO ONLINE - NAGRODY CZEKAJĄ!

• Drodzy Uczniowie :)

Wprawdzie ferie dopiero się rozpoczynają i na pewno marzy się Wam słodkie lenistwo, jednak właśnie pojawiła się dla Was ciekawa propozycja.

Otóż wraz ze startem świątecznej przerwy portal Dyktanda.pl  zaprasza do zabawy. W polskich szkołach rozpoczęło się Zimowe Dyktando i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogły wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Udział w konkursie to pożyteczna rozrywka idąca w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy z elementem rywalizacji. Zachęcamy do udziału w konkursie.

• ROZDANIE NAGRÓD

• W poniedziałek 21.12. odbyło się rozdanie  nagród za udział w Konkursie Świątecznym organizowanym przez Samorząd Szkolny. Nagrody zostały ufundowane przez RR naszej szkoły. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• 3B ŻYCZY WESOŁYCH ŚWIĄT

• Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Wiedzą o tym uczniowie klasy 3b, którzy podzielili się symbolicznym opłatkiem oraz złożyli sobie świąteczne życzenia. Spokojnych, pełnych radości i życzliwości Świąt Bożego Narodzenia !!!

• CICHA NOC

• Uczeń klasy 1b, Alan Jagielski, przedstawia w jezyku migowym kolędę " Cicha noc". W ten cudowny i niecodzienny sposób w imieniu całej swej klasy składa wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Zdrowych, rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szybkiego powrotu do szkoły.

• POMOC DLA SCHORNISKA

• Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za okazane serce dla potrzebujących zwierząt ze schroniska. Otrzymaliśmy koce, kołdry, legowiska, karmę  dla zwierząt i wiele innych potrzebnych rzeczy. Bardzo dziękujemy:):):)

• AKCJA KARTKA ŚWIĄTECZNA

• Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wspaniałe kartki z życzeniami prosto z serca dla osób starszych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie. Wykonaliście wiele wspaniałych kartek!!!!! Dziękujemy:)

• JASEŁKA

• Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Aby podkreślić charakter tych świat uczniowie, tradycyjnie, jak co roku, przygotowali Jasełka pod kierunkiem p. Katarzyny Bobrowskiej-Dudek i p. Anny Chrzanowskiej. W tym roku przedstawienie jest inne, tak jak inna jest otaczającą nas rzeczywistość. Inne będą też tegoroczne święta.

Pełni nadziei, w świąteczny nastrój wprowadzają nas młodzi, zdolni aktorzy z klasy 2a i 3c: Kuba, Blanka, Pola, Oliwia, Wiktoria, Gabrysia, Amanda i Oliwia.

Ogromne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów za ich zaangażowanie. Bez nich, tegoroczne Jasełka nie byłyby możliwe.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!