• Bazę szkoły stanowią:

dwie sale gimnastyczne (jedna z sal gimnastycznych posiada nowoczesne ścianki wspinaczkowe)

*******************

stołówka

******************

świetlica szkolna ( wyposażona w sprzęt mutimediany oraz ścianę - tablicę do dyspozycji uczniów)

gabinet pielęgniarki

******************

pracowania komputerowa (wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną)

*****************

biblioteka szkolna, która jest sukcesywnie wyposażana w aktualności wydawnicze

*****************

22 sale lekcyjne (wyposażone w pomoce naukowe do poszczególnych przedmiotów, większość sal lekcyjnych posiada rzutnik oraz komputer z dostępem do internetu, część sal wyposażonych jest w nowoczesne telewizory LCD oraz w DVD

******************

sklepik szkolny (który posiada w swoim asortymencie m.in. owoce, codziennie świeże bułki, ciepłe przekąski, zime i ciepłe napoje)

gabinet pedagoga szkolnego

******************

Szkoła posiada również boisko sportowe - ORLIK oraz duże boisko szkolne z piękną zielenią.

*****************

Na terenie boiska szkolnego znajduje się monitorowany parking rowerowy.

****************

Budynek jest monitorowany od zewnąrz i wewnątrz.

****************

W szkole funkcjonuje miniradiowęzeł. Podczas przerw uczniowie mogą odprężyć się przy muzyce, w tle której wyświetlane są zdjęcia i prezentacje multimedialne z najważniejszych wydarzeń szkoły.

***************

Od marca 2014 r. na terenie Gimnazjum nr 1 dostępna jest internetowa sieć bezprzewodowa (wi-fi).