• KOMUNIKAT DYREKTORA

• W związku z prognozami niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych oraz wydanym ostrzeżeniem 3 stopnia przed silnym wiatrem na terenie powiatu białogardzkiego na dzień 17.02.2022r., proszę o monitorowanie sytuacji bieżącej.W przypadku wystąpienia awarii energetycznej i niemożności korzystania z sieci telefonicznych (tak jak miało to miejsce 29-30.01.2022r.) proszę o pozostawienie uczniów w domach.Dyrektor szkołyBeata Chodań

• BEZPIECZNE FERIE

• SPOTKANIE W SZKOLE NA TEMAT BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH☃️🏂❄⛷

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych w dniu 27.01.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dla uczniów kl. 2a, 3a, 3b. Funkcjonariuszki KPP Białogard przestrzegały o zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówiły o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych oraz wchodzeniu na zamarznięte akweny wodne. Panie policjantki zwróciły również uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywały uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa. Przypomniane zostały również wszystkie numery alarmowe.
            Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło,  zdrowo i bezpiecznie.

• KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

• W dniu 24.O1.2022r. odbył się konkurs kolęd i pastorałek.

Jury: p. Aneta Adamczyk i p. Izabella Zielińska wybrały zwycięzców konkursu. Oto oni:

I m-ce Hanna Skura kl. 2b

II m-ce Iga Osiak kl.2a

III m-ce Maja Marzenta kl.1b

IV m-ce duet Julia Dorosin i Dominika Leonowicz kl. 1c

Wyróżnienie: Maja Marzenta kl. 1b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Wszyscy otrzymali upominki oraz dyplomy.

• FERIE Z CKISE

• Od 20 stycznia ruszają zapisy na zajęcia feryjne w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

Cykl zajęć pod hasłem „Aktywnie i kreatywnie” oraz zajęcia plastyczne w CKiSE:

FERIE ZIMOWE 2022

Aktywnie i kreatywnie!

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

Zapisz dziecko na wybrane, bezpłatne zajęcia! Grupa wiekowa od 8 do 16 lat.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na zajęcia od 20 stycznia w biurze CKiSE lub telefonicznie.

telefon: 94 311 90 90

- 31 stycznia, godz. 10-12: TĘCZOWE WYDRAPYWANKI - zajęcia kreatywne dla dzieci - zabawa polega na wydobywaniu z czarnej kartki - kolorowych wzorów. Uzyskamy je dzięki ukrytym plamkom wyrysowanych pastelami olejnymi, pod czarną farbą.

- 1 lutego, godz. 10-13: YOUTUBERSKI ŚWIAT NAJMŁODSZYCH - warsztaty youtubowe - grupa wiekowa 10-13 lat

- 2 lutego, godz. 10-12: PACHNĄCE MYDELNICZKI - warsztaty mydlarskie, na których dzieci stworzą mydełka z dodatkami kwiatów oraz  nasion.

- 3 lutego, godz. 10:00 - TEATRALNY CZWARTEK - Bajka pt. „Anaruk w Grenlandii” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek - sala widowiskowa CKiSE. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona. Odbiór bezpłatnych wejściówek w biurze CKiSE lub w kasie Kina Centrum.

- 4 lutego, godz. 10-12: KOSMETOLOGICZNY PIĄTEK - warsztaty kosmetyczne dla dzieci. Jak dbać o dłonie i paznokcie, tworzenie kosmetyków z produktów dostępnych w domowej spiżarni, parafina na dłonie dzieci, prelekcja: dlaczego nie wolno obgryzać paznokci + spotkanie z przedstawicielem Sanepidu z Białogardu.

- 7 lutego, godz. 10-12: ZIMOWA STOŁÓWKA - własnoręczne tworzenie karmników dla ptaków z materiałów pochodzących  z recyklingu. Dodatkowo dzieci wykonają miodek do herbaty na zimowy chłód z cytrusów, imbiru i kurkumy.

- 8 lutego, godz. 10-13: YOUTUBERSKI ŚWIAT NAJMŁODSZYCH - warsztaty youtubowe - grupa wiekowa 10-13 lat

- 9 lutego, godz. 10-12: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY - kulinarne zajęcia kreatywne. Wspólne tworzenie i pieczenie pizzy. Konkurs na najładniej udekorowane ciasto.

- 10 lutego, godz. 10-12: WALENTYNKOWY CZAS - dzieci wykonają stroiki z serduszek styropianowych ozdobione cekinami.

Udział w zajęciach z nakryciem ust i nosa, dezynfekcja dłoni.

Projekt pn. „Aktywne i kreatywne FERIE 2022 w Białogardzie” realizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Fabryka przy współpracy z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Projekt dofinansowany jest ze środków z budżetu Miasta Białogard.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ponadto Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na zajęcia plastyczne w Galerii Sztuki CKiSE pt. KOLOROWY ŚWIAT.

- 1 lutego, godz. 16:00;

- 3 lutego, godz. 16:00;

- 8 lutego, godz. 16:00;

- 10 lutego, godz. 16:00.

Zajęcia plastyczne z instruktorem Markiem Kopczyńskim, plastykiem, scenografem, szefem teatru lalek MARKO.

Dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy od 20 stycznia w biurze CKiSE, lub telefonicznie: 94 311 90 90

Udział w zajęciach z nakryciem ust i nosa, obowiązkowa dezynfekcja rąk.

• WYCIECZKA 4B I 5C

• 13 stycznia uczniowie klasy 4b i 5c odwiedzili nowo powstałe Centrum Nauki Cordis w Świdwinie. Jest miejsce do eksperymentowania, rozwijania potencjału twórczego oraz samodzielnego prowadzenia doświadczeń przez dzieci. Uczniowie zwiedzili również średniowieczny zamek.

• WIZYTA PANA LEŚNICZEGO W 1C

• Dziś do 1c zawitał gość….pan leśniczy z Nadleśnictwa Białogard. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego, który opowiadał o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest dbanie o las. Przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał ich ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszej okolicy. Uczniowie z z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchali tego co leśniczy chciał przekazać i nauczyć. W czasie spotkania udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci. Dziękujemy