• NAUCZANIE HYBRYDOWE OD 26.04.2021 r.

• Szanowni Rodzice,

Od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r., zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 22 kwietnia 2021 r. w szkole zostaje wprowadzone nauczanie w trybie hybrydowym dla uczniów klas I - III.

Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie liczby dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej (po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu dziecka – karta zgłoszenia w plikach szkoły – Librus Synergia) ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną na przemian z nauką zdalną, w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

W związku z tym harmonogram nauki uczniów będzie następujący:

Harmonogram nauczania hybrydowego – zgodnie z obowiązującym planem lekcji -
            w Szkole Podstawowej nr 1 w Białogardzie 26.04.2021 - 30.04.2021

• LEKCJA PRZYRODY

• Uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody dowiedzieli się, że powierzchnia Ziemi jest bardzo urozmaicona. Poznali różnorodne formy ukształtowania terenu oraz wykonali ich modele. Wykazali się przy tym ogromną pomysłowością i kreatywnością.

• PROJEKT EMOCJA

• DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

19 marca 2021r. uczniowie klasy 2a i 2 b wzięli udział w projekcie "Przygoda Kolorowej Skarpetki" organizowanym z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Wszyscy przyszli do szkoły w kolorowych skarpetach, symbolizujących różnorodność i bycie wyjątkowym. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie kolorowej, skarpetkowej pacynki.

• SKARPETKOWE WYZWANIE

• 21 marca to okazja do świętowania Pierwszego Dnia Wiosny. Ale nie tylko....Bo to również Światowy Dzień osób z zespołem Downa. Uczniowie klasy 3 b wiosenni i kolorowi wykonali pacynki, symbol szacunku, tolerancji i akceptacji dla osób niepełnosprawnych.

• INFORMACJA DOTYCZĄCA NAUKI ZDALNEJ OD 22 MARCA

• Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia 2021

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 22 marca do 11 kwietnia br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych. Zajęcia lekcyjne prowadzone są online zgodnie z planem lekcji na platformie MEET.

Od poniedziałku, 22 marca br. szkoła będzie prowadzić działalność opiekuńczą w świetlicy szkolnej dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej (rodzice będą składali stosowne oświadczenia, plik do pobrania na stronie szkoły lub w plikach szkoły). Prosi się rodziców dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 o poinformowanie wychowawców, które dzieci będą korzystały z opieki świetlicowej.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Komunikacie Dyrektora Szkoły umieszczonym w zakładce ZDALNE NAUCZANIE oraz w dzienniku Librus oraz w plikach szkoły .

Beata Chodań

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wejdzie w życie 22 marca 2021 r.

• HOSPICJUM

• Uczniowie klasy 2a, wykazując się empatią, przygotowali żonkile, które zostaną przekazane do Hospicjum w Kołobrzegu. Kwiatki, pozwolą krzewić ideę hospicyjną podczas zbiórki Pól Nadziei na rzecz kołobrzeskiego Hospicjum.

• KLASOWY OGRÓDEK

• W piątek klasa 3c zakładała klasowy ogródek. Do sali zawitała wiosna. Było wesoło, brudno, ale niedługo będzie kolorowo i świątecznie

• "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

Białogardzka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w eliminacjach miejskich 52 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".

Uczniowie mogą zgłaszać się w trzech kategoriach:

PTASZĘTA - klasy 1-3

PTASZKI - klasy 4-6

PTAKI - klasy 7- 8

Prezentacja nie może przekraczać 4 minut.

Nagranie w formacie mp4 należy dostarczyć wychowawcy lub nauczycielowi j. polskiego na płycie CD do końca marca. Prezentacja wiersza powinna rozpocząć się od podania imienia i nazwiska oraz tytułu i autora wiersza.

Eliminacje odbędą się 12 kwietnia 2021 r. o godzinie 10:00 w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej. Ze względu na pandemię komisja podejmie decyzję na podstawie nadesłanych filmów - bez udziału uczestników oraz publiczności.

Do eliminacji miejskich Turnieju dla dzieci z Białogardu każda szkoła podstawowa typuje drogą eliminacji szkolnych maksymalnie 3 osoby (3 filmy z recytacjami). Nagrania na etapie szkolnym należy dostarczyć wychowawcom - klasy I -III lub nauczycielom j. polskiego - klasy IV-VIII do dnia 26 lutego 2021 r.

• PRĄD

• Klasa 2a na zajęciach uczyła się, co to jest prąd, skąd się bierze, jakie są źródła prądu. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, a także wykonali własne wiatraki w ramach zajęć plastycznych.