• OBIADY

• W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego od 26.10.2020 na okres dwóch tygodni, informujemy, że obiady dla uczniów klas I-III będą wydawane bez zmian w stołówce szkolnej, natomiast uczniowie klas IV-VIII mają możliwość odebrania posiłku w siedzibie zakładu gastronomicznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie, w godzinach 12.00 – 15.30.

• KLASA 1B

• Szkoła to przede wszystkim ludzie. Oprócz nauki ważne są również relacje. W naszej klasie dbamy o przyjazną atmosferę i czujemy się bezpiecznie. Uczymy się szacunku do siebie i wspólnie budujemy poczucie własnej wartości. Klasa 1b wraz z wychowawczynią p. Kasią.

• PROJEKT EDUKACYJNY KLASY IV B

• Chcemy Was poinformować, że w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy IV B  będą realizowali międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja" wspierający rozwój społecznyi emocjonalny dzieci i młodzieży. Razem z nami będą w nim uczestniczyli uczniowie ze szkół z całej Europie m.in. dzieci z Anglii, Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Czech. Na bieżąco będziemy informować o naszych działaniach. Będzie się działo.

W ramach I modułu pt. „Kreatywność” zrealizowaliśmy kilka zadań. Dużo rozmawialiśmyo tym, czym jest kreatywność, empatia, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Dyskusja dotyczyła także różnorodności, tego że każdy z nas jest inny, wyjątkowy, wartościowy, niepowtarzalny.

Uczniowie obejrzeli film pt. „The Dot”, opowiadający historię Vashti. Teraz wiedzą,że trzeba wierzyć w siebie, swoje umiejętności, wyobraźnię, wystarczy postawić pierwszą kropkę – a więc zacząć…  Efekty naszej pracy,  przy użyciu aplikacji Quiver,  możecie zobaczyć w galerii zdjęć. Wszyscy wykazali się również wielką kreatywnościąi nieograniczoną wyobraźnią tworząc swoje zakończenia bajek. Czekamy na realizację drugiego modułu.

• SUPER GRUPA z VI A

• Nadstawcie ucha,ponieważ była mała skucha.Dzieciaki troszkę się stresowały i cicho czytały. Jednak liczy się dobra zabawa,kabaret to świetna sprawa.Tak w sztuce Gałczyńskiego gra-SUPER GRUPA z VI A

• ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE "WESOŁY AUTOBUS"

• W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu organizowanego z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ZKM w Białogardzie pt. MALOWANY AUTOBUS. Jeszcze raz SERDECZNE GRATULACJE!!!

I miejsce: Wiktoria Dragańska z kl. 2a

II miejsce: Iga Osiak z kl. 1a

III miejsce: Piotr Łaskarzewski z kl. 2a

• MALOWANY AUTOBUS

• Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ZKM w Białogardzie ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III  pt. MALOWANY AUTOBUS. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką 2D pracę przedstawiającą Autobus Białogardzkiej Komunikacji Miejskiej.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie konkursem.

Wszystkie prace były piękne i oryginalne, jednak jury mogło wyłonić trzech zwycięzców.

I miejsce - Wiktoria Dragańska, kl. 2a (zdjęcie nr 1)

II miejsce - Iga Osiak, kl. 1a (zdjęcie nr 2)

III miejsce - Piotr Łaskarzewski, kl. 2a (zdjęcie nr 3)

Gratulujemy !!!

Wszyscy uczniowie, którzy przystąplili do konkursu otrzymają dyplom oraz upominek, a zwycięzcy nagrody.

• NAUKA PRZEZ ZABAWĘ W 1B

• Dziś Pani Kasia zabrała swoją klasę 1b w krainę wyobraźni, poznawania świata i twórczego myślenia.  Książka " Potrafię więcej" zachęca do nauki poprzez zabawę. Przy pomocy różnych folii uczniowie ożywili obrazki, a po założeniu magicznych okularów ujrzeli zdjęcia w 3D.

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2020

• Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białogardzie im. Marii Skłodowskiej - Curie są już pełnoprawnymi uczniami.

24 września odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaczki ślubowały z honorem wypełniać obowiązki ucznia naszej szkoły. Pani Dyrektor Beata Chodań dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci, jak czarodziejską różdżką. Po części oficjalnej pierwszaki z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności - piosenki oraz wiersze. I w końcu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia oraz uściski. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci nas wszystkich:)

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• ROZPOCZYNAMY KAMPANIĘ WYBORCZĄ DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. MOŻESZ WYBRAĆ SWOJEGO KANDYDATA
            I ZAGŁOSOWAĆ .

WYBORY DO SAMORZĄDU ODBĘDĄ SIĘ W PIĄTEK 02.10. 2020 r.

LISTA KANDYDATÓW:

1. KĘPKA WIKTORIA

2. NIEMCZYK JAN

3. PAKOS ANNA

• NA MIEJSCA GOTÓW - START!!!

Dziś pierwszy start w cyklicznej imprezie pt. Czwartki Lekkoatletyczne ... i pierwszy po półrocznym okresie bez sportowej rywalizacji.

Zawodnicy będą się ubiegać o jak najlepsze wyniki przez pięć kolejnych czwartków we wrześniu i październiku, a wiosną powrócą do dalszych zmagań. Mistrzowie poszczególnych konkurencji zostaną wyłonieni dopiero w maju 2021r.

Dziś - 18 września - naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1-6. Jak przystało na klasę sportową - aż 10 osób z kl. 2a podjęło sportowe wyzwanie.

Wszyscy mogli wybrać spośród biegów na dystansie 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skok w dal lub rzut piłeczką palantową.

Uczestnikom gratulemy! Za tydzień kolejny start.